Stowarzyszenie Dogrzać Serca

Standardy pracy

Praca z dziećmi jest ogromnym wyzwaniem, a praca z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi to droga ciągłych i systematycznych poszukiwań najlepszych i najskuteczniejszych metod pracy.

 

Od dawna mówi się, że najważniejsza jest motywacja do pracy. To dotyczy zarówno osób dorosłych, jak i  dzieci. Tutaj pojawia się kynoterapia (dogoterapia), czyli praca z udziałem psa. W innych przypadkach zooterapia, czyli praca z udziałem innych zwierząt.

 

My, członkowie Stowarzyszenia, organizujemy zajęcia edukacyjna z udziałem różnych zwierząt. Celem tych spotkań jest przede wszystkim wspieranie rozwoju, który mamy przyjemność wspomagać poprzez motywację uczestników zajęć przy udziale  naszych zwierząt.

 

Wszyscy jesteśmy pasjonatami  naszej pracy, zarówno  pracy z dziećmi, jaki  pracy ze zwierzętami, dlatego zwracamy ogromną uwagę na standardy  realizowane w ramach zajęć z udziałem zwierząt.

 

Członkowie naszego Stowarzyszenia, to wykwalifikowani specjaliści.

 

Zwierzęta pracujące w naszym Stowarzyszeniu, to wybrani poprzez specjalistyczne testy i wyszkoleni partnerzy pracujący  z terapeutami.

 

Nie bez znaczenie jest troska o dobrostan naszych zwierząt, dlatego dużą wagę przykładamy do czasu trwania zajęć, czasu pracy psa i innych zwierząt w ciągu dnia, w ciągu tygodnia oraz do warunków w jakich zajęcia się odbywają.